اتفاق هایی که نشان می دهد رایانه شما به یک بات نت آلوده شده است

چندین نشانه وجود دارد که نشان می دهد رایانه شما بخشی از یک بات نت شده است. برخی از رایج‌ترین نشانه‌ها برای فهمیدن اینکه دستگاه شما آلوده است، موارد زیر است:

کاهش سرعت

پنجره های بازشو یا پیام های غیرمعمول

خرابی های غیرمنتظره یا راه اندازی مجدد دستگاه شما

مصرف بیش از حد رم

ارسال ایمیل های غیرمعمول از رایانه شما

اختلال در برنامه ها و برنامه ها

چگونه از خود در برابر بات نت محافظت کنیم؟

محافظت در برابر بات نت ها نیازمند یک رویکرد امنیتی جامع است. این باید شامل اقدامات پیشگیرانه با ماهیت فنی و آموزش در مورد خطرات احتمالی باشد. به طور خاص، برخی از اقداماتی که می توانید برای محافظت از چنین حملات مخرب انجام دهید عبارتند از:

به‌روزرسانی‌های مکرر نرم‌افزار را انجام دهید

اطمینان حاصل کنید که آخرین به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای همه نرم‌افزارهای خود از جمله سیستم عامل، مرورگر وب و سایر برنامه‌های کاربردی خود نصب کرده‌اید.

برنامه های آنتی ویروس را نصب کنید

مطمئن شوید که یک برنامه ضد ویروس یا ضد بدافزار “خرید آنتی ویروس” قابل اعتماد نصب کرده اید و آن را به روز نگه دارید. برای شناسایی یا حذف بدافزار، سیستم را به طور مرتب اسکن کنید.

از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

برای امنیت رایانه شما بسیار مهم است که از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد برای همه حساب های آنلاین خود استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید که بهتر است از یک رمز عبور برای حساب های مختلف استفاده نکنید.

مراقب کلاهبرداری های فیشینگ باشید

هنگام باز کردن پیوست‌ها در ایمیل‌ها یا کلیک کردن روی پیوندها، به خصوص اگر از منابع ناشناس یا مشکوک آمده باشند، مراقب باشید.

خدماتی را که استفاده نمی کنید غیرفعال کنید

سرویس‌های آنلاین غیرضروری، مانند اسناد یا فایل‌های مشترک (Google Docs و غیره) یا دسک‌تاپ‌های راه دور را غیرفعال کنید تا در معرض حملات احتمالی قرار نگیرید.

از فایروال استفاده کنید

از فایروال برای نظارت و کنترل ترافیک ورودی و خروجی در شبکه رایانه خود استفاده کنید.

هنگام دانلود نرم افزار مراقب باشید

بسیار مهم است که نرم افزار را فقط از منابع قابل اعتماد دانلود کنید و هنگام نصب نرم افزار رایگان که ممکن است حاوی ابزارهای تبلیغاتی مزاحم یا سایر برنامه های نامطلوب باشد، مراقب باشید.

به طور منظم از داده ها نسخه پشتیبان تهیه کنید

به طور منظم از داده های ارزشمند خود در یک دستگاه خارجی (به عنوان مثال خارجی و درایو) یا یک سرویس ذخیره سازی ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت حمله بدافزار بتوانید آنها را بازیابی کنید. با رعایت نکات بالا، می توانید خطر قربانی شدن در حمله بات نت را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

همچنین، به‌روز ماندن در مورد آخرین تهدیدات امنیتی بسیار مهم است، زیرا حملات سایبری به طور مداوم در حال تغییر هستند و روش‌های امنیت سایبری ناگزیر برای انطباق «در حال اجرا» هستند.

بات نت چیست – نتیجه گیری

برای جمع بندی، اجازه دهید بات نت چیست را بررسی کنیم: این شبکه ای از رایانه ها یا دستگاه های آلوده است که می تواند برای انجام فعالیت های مخرب مختلف مورد استفاده قرار گیرد. همانطور که می بینید، یک حمله بات نت یک تهدید بزرگ برای دنیای آنلاین است، و پس از آن، احتیاط، آموزش، آگاهی و سرمایه گذاری در نرم افزارهای محافظت از رایانه لازم است.

پس از خواندن این مقاله، متوجه شده اید که بات نت ها چگونه کار می کنند، چه مشکلاتی می توانند ایجاد کنند و چگونه از خود در برابر چنین حملاتی محافظت کنید. اگر مقاله ما را جالب و مفید یافتید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *